احتمالا شما هم دوست دارید که مانند سایتهای بزرگ بانکی و گوگل در قسمت ثبت نام سایتتان فیلد شماره موبایل را قرار دهید و صحت این شماره موبایل با یک کد فعالسازی پیامکی تایید شده و اعتبارسنجی ثبت نام صورت گیرد و تازمانیکه شماره موبایل صحیح وفعال وارد نشود ثبت نام در وردپرس موفق انجام نشود.

به کمک چند افزونه درکنار هم میتوانیم براحتی سیستم ثبت نام با تایید پیامک حاوی کدفعالسازی را راه اندازی کنیم. درواقع به کمک افزونه گرویتی فرم و افزونه های کمکی گرویتی در وردپرس این کار را میکنیم و با همه سیستم های ثبت نام و ورود وردپرس مانند ووکامرس نیز همخوانی دارد.

ساخت فرم ثبت نام با قابلیت تایید پیامک

در این پروژه ما فرمی را خواهیم ساخت که فیلدهای مختلف و دلخواهی را خواهد داشت. فیلدهای نام و نام خوانوادگی – نام کاربری دلخواه – فیلد اختصاصی رمز عبور – ایمیل و هر اطلاعات لازم دیگر. در تعداد و نوع فیلدها هیچ محدودیتی وجود ندارد و از انواع فیلدها و امکانات فرمسازی گرویتی جهت دریافت اطلاعات و ثبت نام میتوان استفاده کرد.

همانطور که در تصویر فوق مشاهده میکنید در انتهای این فرم دکمه تایید شماره موبایل وجود خواهد داشت که با فشردن این دکمه متنی حاوی کد فعالسازی به شماره موبایل کاربر بصورت پیامک ارسال خواهد شد.

 

 

کدفعالسازی پیامکی ثبت نام

پیامک حاوی کدفعالسازی ثبت نام

کد فعالسازی میتواند اعدادی رندمی باشد و یا از کدهایی ک بصورت دستی وارد میکنید استفاده شود. متن پیامک ارسالی که حاوی کد فعالسازی میباشد را میتوانید به دلخواه ویرایش کنید و همینطور حداکثر تعداد دفعات مجاز تلاش و حداکثر تعداد دفعات ارسال مجدد کد را تعیین کنید.

ثبت نام وردپرس با تایید کد فعالسازی پیامکی

ثبت نام با تایید شماره موبایل

بعد از اینکه دکمه تایید شماره موبایل در حالت اولیه فرم زده شد کد فعالسازی با فرمت تنظیم شده به شماره موبایل کاربر پیامک میشود و فرم به حالتی که در تصویر فوق مشاهده میکنید تبدیل میشود و فیلدی با عنوان تایید شماره موبایل ظاهر میشود که باید کدفعالسازی در آنجا وارد شود. اگر به هردلیلی پیامک دریافت نشد میتوان از دکمه ارسال مجدد استفاده کرد. در پایان درصورتی که کد وارد شده صحیح باشد ثبت نام کاربر موفقیت آمیز خواهد بود.

هزینه و روش انجام

  • این پروژه قبلا با افزونه دیگری انجام میشد که کار با آن با یک سری مشکلاتی مواجه بود. در این راستا تیم مکث اس ام اس افزونه ای جدید و پر کاربرد و در عین حال ساده تری را برای شما آماده کرده است که در لینک زیر توضیحات کامل و دانلود رایگان افزونه موجود است.

ثبت نام وردپرس با تایید کدفعالسازی پیامکی

  • تهیه پنل پیامک مکث با قابلیت وبسرویس API که در صورتیکه پنل نقره ای 50هزارتومانی و یا بالاتر را تهیه کنید تمام کارهای لازم و ساخت فرم ثبت نام با قابلیت تایید کدفعالسازی پیامکی درسایت شما از سوی ما رایگان انجام خواهد شد.
4.8/5 - (11 امتیاز)