افزونه پیامک ووکامرس بهمراه آموزش ارسال سریع پترن

افزونه پیامک ووکامرس

بی شک ووکامرس بهترین فروشگاه ساز اینترنتی است که نسخه فارسی شده آن هم بطور رایگان منتشر شده است و بسیاری از وبمستران فروشگاه اینترنتی خود را با استفاده از این افزونه قدرتمند راه اندازی کرده اند. بسیاری از افزونه های مکمل و کمکی برای ووکامرس موجود است که کاربردی ترین آنها افزونه پیامک ووکامرس است. این افزونه در هنگام ثبت سفارش در فروشگاه اینترنتی به مشتری و همچنین مدیر سایت پیامک ارسال میکند و همچنین وقتی وضعیت سفارش تغییر یافت به مشتری پیامک اطلاع رسانی ارسال میشود.

امکانات افزونه پیامک ووکامرس

 • تعریف شماره موبایل مدیر جهت دریافت پیامک
 • ارسال پیامک به مدیر در هنگام ثبت سفارش جدید
 • ارسال پیامک به مشتری در هنگام ثبت سفارش جدید
 • درج کد شناسه سفارش در متن پیامک مشتری و مدیر
 • ارسال پیامک به مشتری در هنگام تغییر وضعیت سفارش
 • ارسال پیامک به مشتری در هنگام تکمیل شدن وضعیت سفارش
 • تغییر و تنظیم قالب متن پیامک ارسالی به مشتری و مدیر
 • ارسال متن پیامک دلخواه به شماره دلخواه از پیشخوان وردپرس

امکانات اضافه شده در نسخه جدید افزونه پیامک ووکامرس

 • ارسال پیامک سریع با وبسرویس پترن
 • اضافه شدن شورت کد های پیامکی کامل
 • اضافه شدن قابلیت تعیین عنوان فیلد موبایل
 • تعیین متن دلخواه برای وضعیت های مختلف خریدار , مدیر و مدیر محصول
 • رفع مشکل ارسال پیامک به مشتری در صورت ساختن سفارش به صورت دستی از مدیریت
 • قابلیت تغییر متن پیامک ها هنگام تغییر وضعیت سفارش از داخل صفحه سفارشات به صورت آیجکس
 • تغییرات بنیادی ارسال پیامک از صفحه سفارشات
 • بهبود فایل های استاتیک و جلوگیری از تداخل جیکوئری

 

افزونه های آماده بر اساس ارسال پترن

ارسال سریع بر اساس پترن در افزونه پیامک ووکامرس

ارسال بر اساس پترن وبسرویس جدیدی از مکث اس ام اس میباشد که در این نوع وبسرویس بعلت اینکه ارسال دیگر در صف مانیتورینگ قرار نمیگیرد، بصورت سریع و آنی پیامک ارسال میشود. در این نوع ارسال میتوانید از خطوط خدماتی عمومی که مکث اس ام اس بصورت رایگان و بدون مدارک به کاربران ارائه میکند استفاده کرده و بصورت آنی به تمام شماره موبایل ها از جمله بلکلیست نیز ارسال کنید.

دانلود و نصب افزونه پیامک ووکامرس

برای استفاده از امکان ارسال اس ام اس در افزونه فروشگاهی ووکامرس، باید افزونه های لازم را نصب کنید که برای این هدف باید چهار افزونه نصب باشد:

1- مسلما خود هسته فروشگاه ساز ووکامرس باید نصب باشد: https://fa.wordpress.org/plugins/woocommerce/

2- فارسی ساز ووکامرس، یا همان ووکامرس فارسی: https://fa.wordpress.org/plugins/persian-woocommerce/

3- افزونه پیامک ووکامرس نسخه مخزن: https://fa.wordpress.org/plugins/persian-woocommerce-sms/

4- افزونه مکمل پیامک ووکامرس برای سامانه پیامک مکث: http://sms.ippanel.co/files/plugin/persian-woocommerce-sms-ippanel-1.7.zip

آموزش تنظیمات پترن افزونه پیامک ووکامرس

بعد از نصب افزونه های فوق به منوی ووکامرس فارسی/تنظیمات پیامک مراجعه کنید تا تب های تنظیم ارسال پیامک ووکامرس را مشاهده و انجام دهید. اولین تب مربوط به مشخصات پنل پیامک شما میباشد که ابتدا باید از بین لیست درگاه ها، درگاه ippanel که متعلق به مکث اس ام اس است را انتخاب کنید. اگر ippanel را در این لیست مشاهده نکردید به این دلیل است که از افزونه هایی که در بالا اشاره کردیم مورد چهارم یعنی افزونه مکمل سامانه پیامک آیپی پنل را نصب نکرده اید که باید نصب کنید.

درگاه پیامکی افزونه ووکامرس

 

سپس در فیلد های مدنظر نام کاربری و رمز عبور پنل پیامک مکس را وارد کنید. و در قسمت شماره ارسال کننده شماره خط خدماتی عمومی مانند 3000505 را وارد کنید. توجه کنید که خطوط خدماتی عمومی بصورت پیشفرض در پنل شما وجود ندارد و باید حتما از طریق ارسال تیکت پشتیبانی در پنل پیامک مکث، خطوط خدماتی عمومی را درخواست کرده باشید.

 

آموزش ارسال بر اساس پترن در افزونه پیامک ووکامرس

 

سپس باید از قالب متن های آماده در تنظیمات پیامک ووکامرس برای ایجاد پترن در پنل پیامک استفاده کنیم و تک تک این قالب پیامکها را بعنوان پترن ثبت کنیم. برای مثال ثبت یکی از قالب ها را توضیح میدیم که مابقی هم به همین روال خواهد بود. متن قالب پبامک را کپی کرده و در داخل پنل به منوی ارسال بر اساس پترن مراجعه میکنیم و یک پترن جدید میسازیم و در متن پترن همان محتوا را کپی میکنیم. البته برای جلوگیری از تعدد زیاد پترن ها میتوانید برای وضعیت سفارش از متغیر شورتکد {status} استفاده کنید

 

آموزش ارسال بر اساس پترن در افزونه پیامک ووکامرس

 

ولی در اینجا باید دو تغییر اعمال کنیم. اول: در متن قالب مشاهده میکنید که شورتکدها بین کاراکترهای {} قرار دارند که ما در اینجا آنها بین دو کاراکتر % قرار میدهیم. مانند شکل بالا و دوم: برای اینکه پترن ما تایید شود در انتهای پترن از اسم فروشگاه خود استفاده میکنیم و سپس پترن را ثبت میکنیم.

 

آموزش ارسال بر اساس پترن در افزونه پیامک ووکامرس

 

بعد از ثبت پترن، برای این پترن یک کد پترن بصورت سیستمی داده میشود که باید در تنظیمات افزونه پیامک از آن استفاده کنیم که در ادامه توضیح داده میشود. توجه کنید که پترن بلافاصله بعد از ثبت، فعال نمیشود و در صف بررسی مکث اس ام اس قرار میگیرد که ممکن است دوساعت طول بکشد تا همکاران ما این پترن را بررسی و تایید کنند تا فعال شود. و اگر هم پترن شما رد شد، علت رد نیز در همین منو درج خواهد شد تا با رفع مشکل دوباره اقدام به ثبت پترن جدید کنید.

 

تنظیمات پیامک ووکامرس

 

سپس در تنظیمات پیامک ووکامرس به قسمت متن پیامک برمیگردیم و در قسمت متن مربوطه دکمه ابزار ثبت پترن را میزنیم تا شکل زیر برایمان ظاهر شود. در این قسمت آیدی پترن ایجاد شده را وارد میکنیم تا فیلد های پترن را برایمان نشان دهد.

 

آموزش نصب و تنظیم ارسال پترن افزونه پیامک ووکامرس

 

تنظیمات ارسال پیامک پترن در ووکامرس

 

 

در این قسمت فیلد های مربوط به متغیر های پترن را نشان میدهد که با شورتکد های صحیح از لیست شورتکد های موجود پر کرده و ثبت میکنیم. توجه کنید که در این قسمت ها هیچ سطر یا فاصله اضافی (space) نباید باشد. این مرحله را برای مابقی متن های پیامک مدیر و مشتری نیز انجام میدهیم.

 

سخن آخر…

پنل های سامانه پیامک مکث با افزونه پیامک ووکامرس کاملا همخوانی دارد و بدون هیچ مشکلی با این افزونه کار میکند. خود افزونه پیامک رایگان میباشد و برای استفاده از این افزونه کافیست یکی از پنل هایی را که ماژول وبسرویس و خطوط خدماتی عمومی دارد را تهیه کنید.

4.6/5 - (12 امتیاز)

5 Comments

 • سامانه پیامک برای استارتاپ ها و حل مشکل ارسال به بلک لیست | ‎پنل اس ام اس مکث

  ژانویه 5, 2021 - 14:04

  […] می شود. برای مطالعه بیشتر در این زمینه میتوانید مقاله افزونه پیامک ووکامرس مطالعه […]

 • آواتار محمد پرس

  محمد پرس

  جولای 17, 2021 - 11:45

  سلام. لطفا تنظیمات ارسال سریع پترنی در افزونه پیامک ووکامرس رو هم بزارید

  • آواتار مديريت

   مديريت

   جولای 18, 2021 - 16:18

   سلام
   مطلب بروزرسانی شده و آموزش تنظیمات ارسال پترن به بلکلیست هم درج شد

 • آواتار ابراهیم

  ابراهیم

  جولای 18, 2021 - 16:17

  آیا در این نسخه از افزونه شما، میشه به بلکلیست هم هم ارسال کرد؟

  • آواتار مديريت

   مديريت

   جولای 18, 2021 - 16:20

   سلام
   ارسال به لیست سیاه از امکانات پنل پیامک مکث میباشد. برای این مورد کافیه پنلی که خط خدماتی عمومی دارد (پنل نقره ای و یا بالاتر) را تهیه کنید. به منوی امکانات و تعرفه مراجعه کرده و بررسی و ثبت نام کنید. در ضمن آموزش تنظیمات پترنی در همین مقاله را هم بررسی کنید و طبق آموزش انجام بدین تا ارسال به بلکلیست در ووکامرس با سرعت آنی انجام شود

Leave a comment

مشاوره خرید پنل