افزونه پیامک ووکامرس

بی شک ووکامرس بهترین فروشگاه ساز اینترنتی است که نسخه فارسی شده آن هم بطور رایگان منتشر شده است و بسیاری از وبمستران فروشگاه اینترنتی خود را با استفاده از این افزونه قدرتمند راه اندازی کرده اند. بسیاری از افزونه های مکمل و کمکی برای ووکامرس موجود است که کاربردی ترین آنها افزونه پیامک ووکامرس است. این افزونه در هنگام ثبت سفارش در فروشگاه اینترنتی به مشتری و همچنین مدیر سایت پیامک ارسال میکند و همچنین وقتی وضعیت سفارش تغییر یافت به مشتری پیامک اطلاع رسانی ارسال میشود.

امکانات افزونه پیامک ووکامرس

 • تعریف شماره موبایل مدیر جهت دریافت پیامک
 • ارسال پیامک به مدیر در هنگام ثبت سفارش جدید
 • ارسال پیامک به مشتری در هنگام ثبت سفارش جدید
 • درج کد شناسه سفارش در متن پیامک مشتری و مدیر
 • ارسال پیامک به مشتری در هنگام تغییر وضعیت سفارش
 • ارسال پیامک به مشتری در هنگام تکمیل شدن وضعیت سفارش
 • تغییر و تنظیم قالب متن پیامک ارسالی به مشتری و مدیر
 • ارسال متن پیامک دلخواه به شماره دلخواه از پیشخوان وردپرس

امکانات اضافه شده در نسخه جدید افزونه پیامک ووکامرس

 • اضافه شدن شورت کد های پیامکی کامل
 • اضافه شدن قابلیت تعیین عنوان فیلد موبایل
 • تعیین متن دلخواه برای وضعیت های مختلف خریدار , مدیر و مدیر محصول
 • رفع مشکل ارسال پیامک به مشتری در صورت ساختن سفارش به صورت دستی از مدیریت
 • قابلیت تغییر متن پیامک ها هنگام تغییر وضعیت سفارش از داخل صفحه سفارشات به صورت آیجکس
 • تغییرات بنیادی ارسال پیامک از صفحه سفارشات
 • بهبود فایل های استاتیک و جلوگیری از تداخل جیکوئری

ارسال سریع بر اساس پترن در افزونه پیامک ووکامرس

در نسخه جدید افزونه ارسال اس ام اس ووکامرس این امکان اضافه شده است که به شماره های بلکلیست (کسانی که جلوی دریافت پیامکهای تبلیغاتی را بسته اند) نیز ارسال داشته باشید. آن هم بدون هیچ تاخییری و بصورت آنی! برای منظور باید تنظمیات خاصی را در افزونه پیامکی ووکامرس به شرح زیر انجام دهید:

 

درگاه ارسال پترن پیامک ووکامرس

 

توجه کنید که امکان (ارسال سریع به بلکلیست) فقط برای وبسرویس مکث اس ام اس میسر شده است بنابراین بعد از نصب افزونه در منوی تنظیمات وبسرویس، درگاه MaxSms Pattern را انتخاب کنید و سپس در فیلد های مدنظر نام کاربری و رمز عبور پنل پیامک مکس را وارد کنید. و در قسمت شماره ارسال کننده شماره خط خدماتی عمومی را وارد کنید.

 

آموزش ارسال بر اساس پترن در افزونه پیامک ووکامرس

 

سپس باید از قالب متن های آماده در تنظیمات پیامک ووکامرس برای ایجاد پترن در پنل پیامک استفاده کنیم و تک تک این قالب پیامکها را بعنوان پترن ثبت کنیم. برای مثال ثبت یکی از قالب ها را توضیح میدیم که مابقی هم به همین روال خواهد بود. متن قالب پبامک را کپی کرده و در داخل پنل به منوی ارسال بر اساس پترن مراجعه میکنیم و یک پترن جدید میسازیم و در متن پترن همان محتوا را کپی میکنیم.

 

آموزش ارسال بر اساس پترن در افزونه پیامک ووکامرس

 

ولی در اینجا باید دو تغییر اعمال کنیم. اول: در متن قالب مشاهده میکنید که شورتکدها بین کاراکترهای {} قرار دارند که ما در اینجا آنها بین دو کاراکتر % قرار میدهیم. مانند شکل بالا و دوم: برای اینکه پترن ما تایید شود در انتهای پترن از اسم فروشگاه خود استفاده میکنیم و سپس پترن را ثبت میکنیم.

 

آموزش ارسال بر اساس پترن در افزونه پیامک ووکامرس

 

بعد از ثبت پترن، برای این پترن یک کد پترن بصورت سیستمی داده میشود که باید در تنظیمات افزونه پیامک از آن استفاده کنیم که در ادامه توضیح داده میشود. توجه کنید که پترن بلافاصله بعد از ثبت، فعال نمیشود و در صف بررسی مکث اس ام اس قرار میگیرد که ممکن است دوساعت طول بکشد تا همکاران ما این پترن را بررسی و تایید کنند تا فعال شود. و اگر هم پترن شما رد شد، علت رد نیز در همین منو درج خواهد شد تا با رفع مشکل دوباره اقدام به ثبت پترن جدید کنید.

 

آموزش ارسال بر اساس پترن در افزونه پیامک ووکامرس

 

بعد از اینها باید متن قالب را در تنظیمات افزونه پیامک تغییر دهیم. به نحوی که افزونه ارسال را بر اساس پترنی که ثبت کرده ایم انجام دهد. برای این منظور در متن قالب در سطر اول باید کد پترن را بعد از عبارت pid= قرار دهیم. در این مثالی که ما داریم سطر اول باید pid=rm1ngg4je1 باشد و در سطرهای بعدی متغیرها را با فرمت مشخص شده درج کنیم که این فرمت به مانند این مثال b_first_name={b_first_name} میباشد. توجه کنید که هر کدام باید در یک سطر باشد.

توجه کنید که در وردپرس فارسی ممکن است کاراکتر های {} بصورت پس و پیش بیفتد پس سعی کنید قبلا در نرم افزارهایی مانند notepad  یا notepad++ تنظیم کرده و در اینجا کپی پیست کنید.

سخن آخر…

پنل های سامانه پیامک مکث با افزونه پیامک ووکامرس کاملا همخوانی دارد و بدون هیچ مشکلی با این افزونه کار میکند. خود افزونه پیامک رایگان میباشد و برای استفاده از این افزونه کافیست یکی از پنل هایی را که ماژول وبسرویس و خطوط خدماتی عمومی دارد را تهیه کنید.

 
دانلود افزونه پیامک ووکامرس
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.