شاید تا به حال با کلمه پنل اس ام اس مخابرات مواجه شدید و دقیقا نمی دانید که پنل اس ام اس را چه شرکت هایی ارائه می دهند؟ آیا مخابرات خود پیامک های تبلیغاتی و انبوه را ارسال می کند؟ آیا برای اینکه پنل اس ام اس داشته باشیم و پیامک ارسال کنیم، باید به شرکت های دیگری مراجعه کنیم؟

بگذارید در همین ابتدای مقاله پاسخی کوتاه برای این سوالات بدهم! باید بگویم شرکت مخابرات ارائه دهنده پنل اس ام اس و خدمات مربوط به آن نیست؛ به عبارتی دیگر پنل اس ام اس مخابرات اصلا وجود ندارد! متاسفانه برخی از افراد سودجو و کلاه بردار با استفاده از نام مخابرات در این زمینه فعالیت می کنند که باید مراقب آنها بود.

امروز میخواهم به صورت مختصر توضیحی در این مورد به شما بدهم، پس در ادامه با ما همراه شوید.

پنل پیامکی مخابرات و شرکت های اپراتور پیامکی

شاید تا به حال فکر می کردید که پیامک های تبلیغاتی از سوی شرکت مخابرات ارسال می شوند! قبل از اینکه برویم سر اصل مطلب باید خدمتتان عرض کنم که در اصل این شرکت مخابرات نیست که پیامک های تبلیغاتی ارسال می کند بلکه اپراتور های ایرانسل و همراه اول پیامک های تبلیغاتی و انبوه ارسال می کنند. پس چه شرکت هایی این خدمات را ارائه می کنند؟ عجله نکنید! در ادامه به شما خواهیم گفت…

این اپراتورها، با افراد و شرکت های خصوصی کار نمی کنند. در این زمینه شرکت های خاصی مانند رهیاب (اپراتور 5000 و 1000)، آتیه (2000)، مگفا (اپراتور 3000)، آسانک (اپراتور خط ثابت) همکاری و مشارکت دارند که به این نوع شرکت ها شرکت های اپراتور پیامکی می گویند.

انواع اپراتور های پیامکی
>

سامانه پیامک مخابرات یا پنل اس ام اس

سامانه پیامک مخابرات یا پنل اس ام اس

همانطور که گفته شد، پنل اس ام اس را شرکت های خصوصی ارائه می دهند و مخابرات یا شرکت های اپراتور پیامکی، ارائه دهنده سامانه پیامک مخابرات و خدمات مربوط به آن نیستند. به عنوان مثال مکث اس ام اس کارگزار مستقیم اپراتورهای پیامکی می باشد و از طریق ما بدون واسطه ی اضافی می توانید ارسال پیامک مستقیم و با صرفه انجام دهید. بنابراین کسانی که دنبال پنل پیامک مخابرات یا پنل اس ام اس مخابرات هستند، مجبورند که به کارگزارهای اپراتور های پیامکی مراجعه کنند.

برای ارسال پیامک تبلیغاتی به کجا مراجعه کنیم؟

همانطور که گفته شد نه مخابرات و نه دفاتر پیشخوان دولت و… ارائه دهنده خدمات تبلیغات پیامکی نیستند و چیزی به اسم پنل پیامک مخابرات وجود ندارد! و شرکت های خصوصی یا نمایندگان آنها ارائه دهنده این خدمات می باشند. پس به کجا باید مراجعه کرد؟

پاسخ ساده است! همانطور که میدانید پنل اس ام اس دستگاه سخت افزاری نمی باشد بلکه نرم افزاری آنلاین و تحت وب است. شرکت های بسیاری در این زمینه فعالیت دارند از جمله: مکث اس ام اس، ملی پیامک، فرا پیامک و … بنابراین شما میتوانید با ثبت نام آنلاین و تنها با داشتن دسترسی (نام کاربری و رمز عبور) پنل پیامک منحصر به فرد خود را داشته و از امکانات آن بهرمند شوید.

همچنین سامانه مکث اس ام اس، علاوه بر امکانات دیگر کل دیتابیس مخابرات (بانک شماره تلفن) را دارا می باشد که شما می توانید بصورت هدفمند پیامک تبلیغاتی ارسال کنید. درادامه میخواهیم به برخی از این امکانات اشاره کنیم:

 • کاملترین بانک شماره تلفن با تفکیک اپراتور (ایرانسل و همراه اول)
 • ارسال پیامک با تفکیک سن و جنسیت
 • ارسال پیامک منطقه ای
 • ارسال پیامک کد پستی
 • ارسال پیامک از طریق دکل BTS ایرانسل
 • ارسال پیامک از روی نقشه گوگل
 • بانک شماره تلفن مشاغل مختلف
 • ماژول مسابقه پیامکی
 • ماژول نظرسنجی پیامکی
 • ماژول یادآوری تبریکات و اخطاریه بصورت اتوماتیک
 • ارسال کلمات کلیدی هوشمند
 • ارسال از روی فایل تکست و اکسل
 • و…

جمع بندی

طبق گفته ها، شرکت مخابرات، پیامک های تبلیغاتی یا انبوه ارسال نمی کند به عبارتی دیگر هیچ سامانه ای با نام پنل پیامک مخابرات وجود ندارد و در واقع خود شما هستید که به صورت غیر مستقیم و با خرید پنل اس ام اس از کارگزاران اپراتور های پیامکی مانند مکث اس ام اس، ارسال هدفمند خود را انجام می دهید. متن پیامکی تدوین می کنید و خط ارسالی تهیه می کنید و بدین صورت تبلیغات پیامکی یا خدمات و اطلاع رسانی های پیامکی را انجام می دهید.

آیا میخواهید درمورد پنل اس ام اس بیشتر بدانید؟!

انواع پنل اس ام اس
>

امیدوارم که توانسته باشیم تا به حال شما را از ارائه خدمات راضی نگه داریم. برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی همین حالا با شماره 02191300036 تماس بگیرید و همچنین برای دریافت کمترین تعرفه پنل نمایندگی به منوی تعرفه نمایندگی سامانه پیامک ippanel و برای دریافت کمترین تعرفه پنل اس ام اس کاربری به منوی امکانات و تعرفه های پنل اس ام اس مراجعه کنید. بی صبرانه منتظر دیدگاه های شما هستم! 🙂