در این مطلب می خواهیم به مزایا و کاربرد سامانه پیام کوتاه برای دانشگاه ها و یا موسسات آموزش عالی اشاره کنیم. راه کار های استفاده از این ابزار میتواند جهت مطلع کردن اساتید ، دانشجویان ، کارمندان و محققان مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها از اخبار مربوطه باشد.

اطلاع رسانی دانشجویان جدید الورود

محیط دانشگاه عموما برای دانشجویان تازه وارد ممکن است نا معلوم و گنگ بنظر بیاید و احساس غریبه بودن داشته باشند. یکی از راه کارهای استفاده از سامانه پیام کوتاه برای این دانشجویان، ارسال پیامک همراه با لینک نقشه دانشگاه باشد تا دانشجویان به راحتی بتوانند مسیر خود را پیدا کنند.

همچنین احتمال دارد این دانشجویان از روز بازگشایی دانشگاه و یا ساعات کلاس ها اطلاعی نداشته باشند، میتوانید تنها با ارسال یک پیامک این اطلاعات را در اخنیار آنها قرار دهید.

لغو کلاس ها

این اتفاق ممکن است بیوفتد که در طول ترم بعلت مشغله و یا بیماری استادی نتواند 1 یا چند جلسه از کلاس هایش را برگزار کند. ضروری است که دانشجویان از این موضوع اطلاع داشته باشند و سر کلاس ها حاضر نشوند. به این منظور میتوانید با ارسال پیامک برای دانشجویان کلاس مورد نظر،  این اخبار را به اطلاع آنها برسانید.

برگزاری امتحانات و اعلام نتایج

زمان امتحانات یکی از دوره های پر استرس برای دانشجویان می باشد، شما میتوانید نکاتی را در مورد درس خواندن و یا چگونگی برطرف کردن استرس در امتحانات را با ارسال پیامک به اطلاع دانشجویان برسانید . همچنین در پایان امتحانات و زمان اعلام نتایج با ارسال انبوه پیامک برای دانشجویان آنها را از اعلام نتایج باخبر کنید و همینطور میتوانید لینک مربوط به مشاهده نتایج را با پیامک برایشان ارسال کنید.

پنل پیامک برای آموزشگاه رانندگی
>

برگزاری رویدادها

ارسال پیامک میتواند در زمان برگزاری رویدادهای مختلف دانشگاه کمک بسزایی جهت اطلاع رسانی داشته باشد. همانطور که میدانید اکثر افراد ایمیل های خود را بندرت چک میکنند اما تلفن همراه وسیله ای است که تمام افراد همراه خود دارند. پس اگر قرار است کنفرانس و یا سمیناری برگزار کنید با ارسال پیامک به دانشجویان مربوطه، آنها را از این رویداد مطلع سازید.

هشدار اتمام مهلت

به طور مثال مسابقه ای برگزار کرده اید و میخواهید مهلت ثبت آثار را اطلاع دهید؟ و یا در پایان ترم میخواهید دانشجویان در نظر سنجی درباره اساتید شرکت کنند؟ و یا تعدادی از دانشجویان مدارک خود را تکمیل نکرده اند؟

برای اطلاع رسانی و هشدار آخرین مهلت بهترین کار استفاده از ارسال پیامک می باشد. میتوانید برای دانشجویان پیامک بدهید و از آنها بخواهید که هر چه سریع تر اقدام کنند.نوشتن توضیحات ضروری نیز در پیامک پیشنهاد میشود.

تشکلات دانشجویی

به طور مثال یک گروه نمایش دارید و برای عضو گیری نیاز به اطلاع رسانی دارید، میتوانید با ارسال پیامک برای دانشجویان علاقمند آنها را دعوت به این تشکل کرده و یا حتی میتوانید یک خبرنامه پیامکی تشکیل داده و اعضای آن را از اطلاعاتی راجب زمان و تاریخ قرار های ملاقات آگاه سازید.

كاربرد پنل اس ام اس در نمایندگی بیمه
>

تیم های ورزشی

تیم های ورزشی مختلف دانشگاه نیز میتوانند از سامانه پیامک استفاده کنند و با ارسال پیامک به اعضای تیم ورزشی دانشگاه ، آنها را از زمان و مکان برگزاری کلاس ها و یا مسابقات باخبر سازند.

کتابخانه دانشگاه

پیامک میتواند مورد استفاده کتابخانه دانشگاه نیز باشد. به طور مثال با ارسال پیامک  میتوانید به اعضایی که کتاب را در وقت تعیین شده تحویل نداده اند، هشدار بدهید و یا اطلاع رسانی از زمان های تعطیلی کتابخانه و یا میتوانید دانشجویان را از لیست کتاب های جدید دانشگاه مطلع سازید.

انتقاد و پیشنهاد

یکی دیگر از کاربردهای پیامک، ایجاد صندوق انتقادات و پیشنهادات پیامکی دانشگاه می باشد. بوسیله ارسال پیامک پیشنهاد و یا انتقاد علاوه بر اینکه دانشجو نیازی به قلم و کاغذ ندارد در وقت آنها نیز صرفه جویی میشود.همچنین شما نیز میتوانید با ارسال پیامک جواب آنها را بدهید.