قدرت کلمات در بازاریابی پیامکی

//قدرت کلمات در بازاریابی پیامکی

قدرت کلمات در بازاریابی پیامکی

نمی دانم اهل مطالعه هستید یا نه!؟ اما منصور خورشیدی میگوید : “هیچ قدرتی در تاریخ به پای قدرت کلمه نمی رسد.” حال طبق تحقیقات و کمی مطالعه در این زمینه می توانیم قدرت کلاممان را تقویت کنیم. شاید باور نکنید! اما قدرت کلام در متن پیامک تبلیغاتی شما می توانند کسب و کارتان را دگرگون کنند!

امروز میخواهم 5 واژه قدرتمند را برایتان معرفی کنم که در صورت استفاده از این واژه ها در متن پیامکتان، به هدفتان می رسید. پس در ادامه با ما همراه شوید …

1- خطاب کردن کاربر با اسم یا “شما”!

به این عبارات توجه کنید: “این پیشنهاد برای شماست!” و یا “علی عزیز! یک پیشنهاد ویژه برای شما!” این یک روش کلیدی و در عین حال بسیار قدرتمند است که میتوان در متن یک پیامک از آن استفاده کرد. حال فرقی ندارد، شخصی باشد یا تبلیغاتی! بدین صورت شما می توانید با مشتری خود رابطه ای صمیمی برقرار سازید و در اینصورت مشتری شما احساس مهم بودن می کند. حال دریافت کننده پیام شما متوجه می شود که شما به شکل شخصی او را خطاب قرار داده اید، بهتر است متن پیامک خود را نیز به گونه ای بنویسید که طبق سلیقه و شخصیت مشتری تان باشد.

2- کلمه “فوق العاده” چه میییکند!

تحقیقات نشان داده اند که بکار بردن کلمه “فوق العاده” در متن پیامک، کاربران سرویس های تبلیغاتی را جذب می کند. همانطور که می دانید،طبق آمار 98% پیامک های تبلیغاتی شما دیده می شوند. تصور کنید که این متن پیام در بین نوتیفیکیشن های کاربران به چشم بخورد و کلمه “فوق العاده” در بین آن باشد. کاربران از روی کنجکاوی هم که شده پیامک تبلیغاتی یا شخصی شما را خواهند دید. اینطور به نظر میرسد که ما انسان ها با دیدن این کلمه مجاب به کنجکاوی می شویم و به دنبال آن میرویم تا بیشتر از اصل ماجرا خبر دار شویم! البته باید بگویم که اگر از کلمه “فوق العاده” در متن پیامک خود استفاده کردید، محصول یا خدمتی که ارائه می دهید باید فوق العاده باشد! به عنوان مثال یک پیشنهاد ویژه یا تخفیف و یا هر چیزی که فکر می کنید به نظر مخاطبان فوق العاده است!

3- عبارت “همین الان اقدام کنید!”

عبارت” همین الان اقدام کنید!” یکی از موثرترین و بهترین عبارات تبلیغاتی است که مخاطب را ملزم به پاسخگویی یا واکنش می کند. علاوه بر این با استفاده از این عبارت می توانید باعث ایجاد حس اشتیاق و ضرورت در کاربران شوید و همین مساله شما را به هدفتان نزدیک تر می کند. به عنوان مثال شما می توانید برای خدمتی که ارائه می دهید یا محصولی که میخواهید بفروشید و برای آن یک پیشنهاد “فوق العاده” ارائه داده اید، محدودیت زمانی در نظر بگیرید که باعث ایجاد کشش در مشتریان می شود. این موضوع حتی شاید برای خود شما نیز به وجود آمده باشد که وجود یک محدودیت زمانی شما را وادار به خرید می کند!

4- کلمه “جدید” کوتاه و مختصر!

یکی از ساده ترین و موفق ترین و کوتاه ترین کلمه در بازاریابی پیامکی به شمار می رود! در دنیای تکنولوژی و تازه های امروزی، کسی به اخبار کهنه و منسوخ علاقه ای ندارد! شما میتوانید کاربران را از دریافت اخبار تازه و داغ در زمینه فعالیت تان آگاه سازید. اخباری مانند ارائه خدمات و محصولات جدید، پیشنهاد تخفیف های “جدید” فصل و … می تواند از این نوع پیام ها باشد. بدین صورت شما باعث ایجاد حس خاص بودن در مشتریانتان می شوید و آنها را به همراهی و دنبال کردن شما تشویق می کنید.

5- “رایگان!” به تنهایی یک دنیا پیامک است!

چه کسی دوستن ندارد محصولات یا خدماتی رایگان به دست آورد؟! قطعا هیچ کس! همه مردم از چیزهای رایگان استقبال می کنند و با آغوش باز پذیرای آن هستند! به عنوان مثال : “یک جفت کفش ورزشی بخرید، یک ساک ورزشی رایگان ببرید” و یا “دو پیتزای بزرگ سفارش دهید یک نوشابه خانوادگی رایگان هدیه ببرید” اینها دو نمونه از پیام هایی هستند که با فرستادن آنها شما مشتری را ترغیب به خرید می کنند. البته می توان اعتراف کرد که محصول رایگان دریافت شده ارزشی پایین تر نسبت به محصول خریداری شده دارد، اما با این حال یک روش کاربردی و موثر است.

جمع بندی

تا اینجای مقاله که آمدید، از قدرت کلمات در بازاریابی پیامکی آگاه شدید. شما براحتی می توانید با به کار بردن عبارتهایی نظیر آن، متن های تبلیغاتی جذاب تدوین کنید و باعث جذب مشتری شوید.

امیدوارم که استفاده برده باشید 🙂

قدرت کلمات در بازاریابی پیامکی
4.9 (97.14%) 7 votes
تبلیغات پنل پیامک مکث
خرید پنل اس ام اس فقط در عرض چند دقیقه پنل اس ام اس
توسط | ۱۳۹۸-۱-۳۱ ۱۳:۰۶:۵۳ +۰۰:۰۰ مرداد ۱۰ام, ۱۳۹۷|تكنیک های تبليغات پيامکی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دانشجوی رشته نرم افزارم و عاشق تولید محتوا و مقاله نویسی... مدرس زبان انگلیسی و عاشق شعر :) با ستم و جفا خوشم، گرچه درون آتشم... چونکه تو سایه افکنی، بر سرم ای همای من... #مولانا

دیدگاه خود را بنویسید

+ 57 = 59