روش های ارسال پیامک هوشمند

//روش های ارسال پیامک هوشمند

روش های ارسال پیامک هوشمند

امروزه با توجه به ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی و تکراری بودن این دسته از پیامک ها ، یکی از روش های مهم جهت شخصی سازی پیامک های ارسالی ، استفاده از روش های هوشمند ارسال پیامک می باشد.

در واقع اطلاع رسانی های پیامکی که امروزه با نام خودتان برایتان ارسال میشود ،‌نمونه ای از این دسته از پیامک هوشمند میباشد.

ماژول های ارسال پیامک هوشمند

درادامه به چند نمونه از روش های ارسال پیامک هوشمند در سامانه پیامکی اشاره می نمائیم :

ماژول ارسال با نام دفترچه تلفن

ماژول ارسال پیامک های مناسبتی

ماژول ارسال پیامک نظیر به نظیر

ماژول منشی پیامکی

راه کارهای ماژول ارسال پیامک هوشمند

در واقع استفاده از ارسال پیامک هوشمند در پنل اس ام اس ،‌شما میتوانید متن پیامک خود را بسته به نیاز و هدفتان برای هر شماره موبایل شخصی سازی نمائید.

یعنی با استفاده از این ماژول شما میتوانید متن هایی را به شماره های مختلف ارسال کنید به صورتی که متن ارسالی آنها با هم وجه تشابه داشته باشد بدین صورت که قسمت هایی از متن ثابت  و بخش هایی از آن متغیر باشد.

به مثال زیر توجه کنید :

مشتری گرامی سفارش شما با شماره پیگیری ………. به باربری …………در تاریخ………. تحویل گردید.

شرکت………..

در این مثال متن کلی برای همه شماره ها بصورت ثابت است ولی فیلدهای شماره پیگیری ، نام باربری و تاریخ متغیر می باشد.

البته این یک نمونه از روش های شخصی سازی متن پیامک هوشمند می باشد و شما بستگی به نیازتان میتوانید متغیرهای مختلفی را از قبیل مقدار اعتبار باقیمانده ، تاریخ سررسید و چک ها ، تاریخ اتمام بیمه و…. را تعریف نموده و با استفاده از آن به مشتریان اطلاع رسانی نمایید.

ماژول ارسال با نام دفترچه تلفن

از نام این ماژول مشخص است که مخاطبان دریافت کننده پیامک شما ، مخاطبین دفترچه تلفن شما می باشند ، هدف ارسال پیامک توسط این ماژول ، ارسال با استفاده از اطلاعات مخاطبین ذخیره شده در دفترچه تلفن پنل پیام کوتاه شما می باشد.

این ماژول هم نمونه ای از ارسال پیامک هوشمند است ولی با این تفاوت که فقط اطلاعات وارد شده در دفترچه تلفن را میتوان ارسال نمود ، در حالیکه در ارسال هوشمند با ایجاد ستون در فایل اکسل می توانید پارامتر مورد نظرتان را در متن ایجاد کنید.

همچنین در ماژول ارسال پیامک با دفترچه تلفن ،‌اطلاعات کاربران از دفترچه تلفن فراخوانی میشود اما در ماژول ارسال هوشمند می بایست ابتدا اطلاعات را در یک فایل اکسل وارد کنید.

بنابراین در صورت استفاده از ماژول ارسال پیامک با دفترچه تلفن ابتدا باید اطلاعات مخاطبین را در دفترچه تلفن سامانه پیامک تان ذخیره نمائید.

ماژول ارسال پیامک های مناسبتی

همانطور که از نام این ماژول مشخص می باشد با استفاده از آن میتوانید مناسبت های گوناگون مانند تبریک تولد ،تاریخ اتمام بیمه، تاریخ سررسید چک ها،‌فرارسیدن تاریخ اقساط و….. را به اطلاع مشتریان خود برسانید.

به طور حتم دریافت پیامک تبریک تولد از طرف شرکت شما برای مخاطبان امری خوب و خوشایند خواهد بود و این امر سبب حفظ نام شما در خاطره مخاطب خواهد شد.

با توجه به اینکه تمامی تاریخ هایی که باید ارسال پیام کوتاه در آنها انجام شود می بایست از قبل در پنل پیامک وجود داشته باشند.

قبل از استفاده از این ماژول باید اقدام به ورود اطلاعات مخاطبان از قبیل تلفن همراه و تاریخ تولد و یا مناسبت نمایید.

به این نکته توجه داشته باشید که تاریخ هایی که در قسمت مخاطبین خود به ازای هر شماره موبایل وارد می کنید ملاک ارسال های مناسبتی و تبریک شما می باشد.

ماژول ارسال پیامک نظیر به نظیر

ماژول ارسال پیامک نظیر به نظیر هم یکی دیگر از روش های شخصی سازی متن پیامک های ارسالی شما برای شماره های مختلف می باشد اما با این تفاوت که متن پیامک ارسالی برای هر شخص کاملا بصورت متفاوت خواهد بود ، به طور مثال قصد دارید برای 100 نفر از مشتریانتان لیست محصولات متنوع فروشگاه خود را با کاربردهای گوناگون اعلام کنید ، برای این کار بهتر است از ماژول ارسال پیامک نظیر به نظیر استفاده نمائید.

به جای استفاده کردن از مراحل زمانبر ارسال پیامک ساده مانند وارد کردن متن مورد نظر، شماره گیرنده، تعیین زمان ارسال پیامک و در نهایت مشخص کردن خط فرستنده ،‌ را برای هر نفر طی کنید ، میتوانید با استفاده از این ماژول به آسانی و با تنظیم یکبار درخواست ارسال ، پیامک هایتان را برای هر 100 نفر لرسال کنید.

برای انجام این کار تنها کافیست در فایل اکسل که بصورت نمونه در سامانه پیام کوتاه مکث وجود دارد ، یک ستون شماره موبایل و یک ستون متن را تایپ کنید و سپس فایل را در پنل اس ام اس آپلود کرده و پس از انتخاب ستون گیرندگان و زدن دکمه تائید پیامک برای هر شخص ارسال گردد.

ماژول منشی پیامکی

این ماژول یکی از کاربردی ترین ماژول هایی است که در سامانه پیامک مکث وحود دارد ،‌با استفاده از این ماژول می توانید بسیاری از امور روزمره خود را از قبیل اعلام آخرین قیمت محصولات،‌اطلاع از وضعیت موجودی کالاها، اعلام نمرات دانش آموزان و……بدون صرف هزینه و زمان انجام دهید.

منشی پیامکی در واقع یک پاسخگوی خودکار است که متن پیامک را دریافت و سپس آن را آنالیز کرده و بسته به نوع پیام، پاسخ متناسب با آن را ارسال میکند.

برای اینکار شما باید ابتدا اقدام به تعریف گزینه ای نمایید که کاربران و یا مخاطبان شما باید آن را ارسال نمایند ، سپس برای هر گزینه نیز یک پاسخ اختصاصی تعریف نمایید تا در صورت دریافت آن گزینه، پاسخ اختصاصی آن بصورت خودکار برای ارسال کننده آن گزینه ، ارسال گردد.

روش های ارسال پیامک هوشمند
4.9 (97.14%) 7 votes
تبلیغات پنل پیامک مکث
خرید پنل اس ام اس فقط در عرض چند دقیقه پنل اس ام اس
توسط | ۱۳۹۸-۱-۳۱ ۱۴:۱۳:۲۸ +۰۰:۰۰ اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۶|امكانات پنل اس ام اس|دیدگاه‌ها برای روش های ارسال پیامک هوشمند بسته هستند

درباره نویسنده: