ارسال پیامک متناظر

ارسال پیامک متناظر

نحوه ارسال پیامک متناظر:

پیامک متناظر یا نظیر به نظیر یعنی پیامکی که هر متن آن که برای هر شماره ارسال می گردد حاوی متن و مشخصات کاملا متغیر با شماره دیگر است و به طور گروهی ارسال می شود به طور مثال:

آقای …. لطفا برای این که پنلتان غیر فعال نشود مدارک خود را برای ما ارسال فرمایید.و یا خانم…. در تاریخ ….. موعد سر رسید وی ای پی شما میباشد .شما در این نوع از ارسال به هر شماره موبایل متن مربوط به خود آن شخص را ارسال می کنید، و کاملا این کار را به صورت گروهی و انبوه انجام خواهید داد.

برای شروع ارسال متناظر ابتدا به بخش انواع ارسال ها مراجعه میکنیم سپس از پنجره باز شده گزینه ارسال متناظر را انتخاب کرده و از پنجره باز شده فایل نمونه را دانلود مینمایید.

ارسال متناظر

ارسال متناظر

در پنجره باز شده ابتدا (دانلود فایل نمونه) را انتخاب نمایید، تا فایل نمونه دانلود گردد.

بعد از دانلود فایل نمونه آن را باز کنید، در این فایل شما دو ستون ملاحضه میکنید، ستون اول شماره موبایلها و ستون دوم متن پیامک، توجه داشته باشید که سطر اول خوانده نمیشود، همانند فایل نمونه در قسمت شماره موبایل شماره را وارد کرده و در قسمت متن پیامک ، پیامکی که باید به آن شماره مورد نظر ارسال گردد را وارد میکنید.

ارسال متناظر

ارسال متناظر

بعد از وارد کردن متن و شماره فایل را ذخیره کنید.بعد از قسمت ارسال متناظر فایلی را که ذخیره نمودید (همان قسمت که در تصویر نیز مشخص است.)را فراخوانی کنید..

سپس بر روی گزینه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید تا تمام پیامکهای شما ارسال شوند، توجه داشته باشید که در این مرحله به هیچ وجه صفحه را رفرش نکنید و یا صفحه را نبندید و منتظر پیغام ارسال پیامکها از طرف سامانه باشید.

نکات قابل توجه در ارسال:

• این بخش به شما امکان می دهد که برای هر شماره یک متن متناظر در نظر گرفته و یکجا ارسال نمایید.

• فایل اکسل ورودی شما باید مانند فایل نمونه شامل دو ستون شماره و متن پیامک باشد ( دانلود فایل نمونه).

• دقت نمایید که نام جدولی که شماره ها در آن قرار دارند باید Sheet1 باشد.

• اگر این فایل از جایی Export شده است ستون شماره را در یک فایل جدید کپی نمایید.

• دقت بفرمایید که سطر اول فایل اکسل خوانده نمی شود بنابراین میتوانید از آن برای درج عنوان استفاده کنید.

• پس از انتخاب فایل دکمه “ارسال” را کلیک کرده تا هر پیامک به شماره متناظر آن ارسال گردد.

نکاتی در مورد خطوط ارائه شده توسط اپراتور ها:

لازم به ذکر است تمام خطوطی که برای ارسال و دریافت پیامک از آن استفاده می کنید، مانند شماره هایی که با پیش شماره های ۱۰۰۰ – ۲۰۰۰ و یا ۳۰۰۰ آغاز می شوند، به صورت سالیانه ارائه می گردند.

برخی از شرکتهای ارائه دهنده سامانه های پیام کوتاه، ادعای مادام العمر بودن و یا مالکیت صد در صد شماره را می نمایند. ولی این ادعا درست نمیباشد مگر این که ان را با ارائه توضیحاتی به مشتریان ارائه کنیم.

شماره ها بدون در نظر گرفتن پیش شماره و اپراتور ارائه دهنده آن، بر اساس قرارداد امضا شده بین اپراتور و شرکت ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه، به صورت سالیانه واگذار می شوند. این بدان معناست که شرکت ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه نیز باید تعهدی با زمان حداکثری یکساله به مشتری مستقیم خود بدهد. با توجه به مدت زمان قرارداد امضا شده بین اپراتور و شرکت طرف قرارداد آن، دادن تضمین فعال بودن خطوط بیش از یک سال از نظر حقوقی امکان پذیر نمی باشد.

ولی متاسفانه برخی شرکتها از عدم اطلاع مشتریان سوء استفاده نموده و با ذکر این نکته که شماره به صورت دائمی و مادام العمر ارائه می شود، به نوعی مشتریان خود را فریب داده و تعهدی که از نظر عملی امکان پذیر نمی باشد را به وی ارائه می دهند.

شاید در ابتدا هیچ مشکلی نه برای مخاطب و نه برای شرکت ارائه دهنده به وجود نیاید، اما هیچ تضمینی نیست که این روند هیچ مشکلی برا ی مشتری نداشته باشدو ادامه یابد . چرا که این حق برای اپراتور وجود دارد که شماره ارائه شده را پس از سپری شدن مدت زمان یکساله تمدید نکند.

ارسال پیامک متناظر
4.9 (97.14%) 7 votes
تبلیغات پنل پیامک مکث
خرید پنل اس ام اس فقط در عرض چند دقیقه پنل اس ام اس
توسط | ۱۳۹۸-۲-۲ ۱۰:۵۶:۰۵ +۰۰:۰۰ اسفند ۵ام, ۱۳۹۳|آموزش های سامانه پیامکی, امكانات پنل اس ام اس|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

6 + 1 =