خط خدماتی ارسال پیامک به بلکلیست

/, راهكارهای پيامکی/خط خدماتی ارسال پیامک به بلکلیست

خط خدماتی ارسال پیامک به بلکلیست

با سلام خدمت خوانندگان محترم سامانه پیامک مکث

در این مطلب قصد داریم در مورد شماره های مسدود شده بلکلیست و راه و روش ارسال به این چنین شماره ها رو بررسی کنیم.

شماره های بلکلیست چه شماره هایی هستند؟

بسیاری از مشترکین تلفن های همراه از دریافت تعداد زیادی پیامک تبلیغاتی در طول ناراضی بودند و اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هر کدام برای مشترکین خودشان راهکاری برای عدم دریافت پیامک تبلیغاتی ارائه کردند تا هر مشترک بتواند انتخاب کند که پیام های تبلیغاتی برایشان ارسال بشوند یا نشوند.

افزادی که جلوی دریافت پیامک های تبلیغاتی را بستند به اصطلاح شماره های مسدود شده و به کل این افراد و این شماره ها لیست سیاه یا همان بلکلیست گفته میشود.

خطوط ارسال پیامک سامانه های پیامکی

از آنجایی که سامانه های ارسال پیام کوتاه بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند و اکثر پیامکهای ارسال شده از این سامانه ها جهت تبلیغ هستند پس همه اپراتور های این سامانه ها مثل خطوط ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ ها و ۰۲۱ و ۰۲۶ و اپراتورهای آتی خطوط تبلیغاتی طلقی شدند و ارسال از این خطوط به شماره های بلکلیست خلاف قوانین و طبیعتا غیر فعال شد. یعنی از این خطوط فقط به کسانی که جلوی دریافت پیامک های تبلیغاتی را نبسته اند میتوان پیامک ارسال کرد و به شماره های بلکلیست پیامکی نخواهد رسید.

پس اگر مخاطبین ما در بلکلیست باشه و باید پیامکی به آنها ارسال کنیم راه چاره چیست؟!!

خطوط خدماتی ارسال پیامک به لیست سیاه

خوب همونطور که اشاره شد با این شرایط اگر سازمان یا شرکتی از پنل اس ام اس استفاده ی غیر تبلیغاتی میکنه و مثلا اطلاعرسانی های مهمی رو به کاربران و مخاطبان ارسال میکنه دیگه این اطلاعرسانی به اون دسته از کاربرانی که در لیست سیاه هستند نخواهد رسید. هرچند که متن پیامک تبلیغاتی نیست و به احتمال قوی خود کاربر منتظر دریافت اون پیامک روی گوشی تلفنش هست.

برای این موارد و این چنین استفاده های اپراتور های شرایطی رو تعریف کردن و درصورت داشتن اون شرایط خط ارسال پیامک آن واحد را از حالت تبلیغاتی خارج کرده و به خط خدماتی تبدیل میکنند. با خدماتی شدن خط ارسال پیامک به تمام مشترکین تلفن همراه اعم از بلکلیست  نیز ممکن میشود.

شرایط تبدیل خط به خدماتی و ارسال به بلکلیست

اول از هرچیزی به این نکته ارشاره کنیم که خطوط خدماتی صرفا جهت ارسال متنها و پیامکهای اطلاعرسانی به مشترکینی هستند که خودشان انتظار دریافت آن پیامک را دارند.

اما چگونه میشه یک خط معمولی تبلیغاتی را به خدماتی تبدیل کرد؟ در بازه های زمانی مختلف تا کنون شرایط مختلفی از سوی اپراتور های ارسال پیامک در این مورد ارائه شده. ولی آخرین شرایطی که اعلام کرده ایند این است که استفاده کننده خط باید یک واحد حقوقی باشد مانند یک شرکت رسمی ثبت شده با شناسه ملی و کد اقتصادی.

ممکن است این شرایط در آینده تغییر کند پس جهت آگاهی از آخرین شرایط درخواستی اپراتور ها با ما در تماس باشید.

و سوال نهایی اینکه: اگر شخصی از پنل پیام کوتاه استفاده میکنه و طبق کاری که انجام میده ضروری هست که به بلکلیست هم ارسال داشته باشه ولی چون شرکت ثبت شده و یا کلا شرایط خدماتی کردن رو نداره چکار کنه؟

مکث اس ام اس برای این افراد هم راه چاره ای دارد و خطوط خدماتی عمومی دراختیارشون قرار میدهد. برای آگاهی از نحوه استفاده از خطوط خدماتی عمومی مطلب جداگانه ای نوشته ایم.

خطوط خدماتی عمومی

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...Loading...
تبلیغات پنل پیامک مکث
خرید پنل اس ام اس فقط در عرض چند دقیقه پنل اس ام اس
توسط | ۱۳۹۵-۸-۲۲ ۱۵:۰۶:۲۸ +۰۰:۰۰ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۵|اطلاعيه ها, راهكارهای پيامکی|یک دیدگاه

درباره نویسنده:

یک دیدگاه

  1. […] عمومی و ارسال سیمکارتی جهت ارسال به بلکلیست قبلی […]

دیدگاه خود را بنویسید

7 + 2 =